Bize Ulaşın: 0 212 909 9 638 S.S.S   Destek İçin

Dijital Medya Planlama ve Satın Alma Hizmetleri

Dijital Medya Planlama ve Satın Alma Hizmetleri
Gittikçe ilerleyen ve karmaşıklaşan dijital dünyada markaların potansiyel müşterileri ile iletişim içerisine girmesi gittikçe zorlaşmaya başlamıştır. Çünkü dijital medya araçları, insanların markalara bağlanma biçimlerini kökünden değiştirmiştir. Bu yönden markalar, amaç kitleleri ile etkileşime girmek ve potansiyel müşterilerini kendilerine çekmesi amacıyla profesyonel hizmetler almaya başlamışlardır.
Dijital medya düzenleme faaliyetleri; Tüketicilerin ömürlerine giderek çoğalan şekilde giren dijital dünya içerisinde, markalara yönelik farkındalık yaratılmasının planlanması sürecidir. Çünkü markaların bu dünya içindeki itibar yönetimi, fark yaratıcı pazarlama faaliyetleri ve amaç kitlesine yaklaşımı onları rakiplerine göre öne çıkartacak hareketlerdir.
Hızla değişen dijital dünyada fırsat yaratma, planlama, satın alma ve ölçme işlemleri önemli bilgi ve uzmanlık gerektirmektedir. Netlun Group dijital medya düzenleme ve satın alma hizmetlerimiz, markanız amacıyla eksper bir hizmet noktasıdır.
Dijital Medya Planlama Nedir? Neden Önemlidir?
Dijital medya tarifi gittikçe genişleyen bir kavramdır. Dijital medya planlaması için;
 • Markaların greksinimlerini ve sektördeki halini değerlendirerek, markanın bilinirliğini arttıracak, yüksek performanslı kampanyaların planlanması faaliyetleridir,
 • Dijital medyalarda markanın görünürlüğü sağlamaktır,
 • Hedef kitle gözünde ilgi çekici algı yaratmaktır,
 • Görsel ya da yazılı içerik kampanyaları düzenlemektir,
 • Marka amacıyla en makul dijital medya araçlarının belirlenmesidir, diyebiliriz.
Dijital medya satın alma da, plan edilen bu mecraların en makul bütçeler dâhilinde satın almasının yapılması işlemidir.
Dijital medya düzenleme ve satın alma faaliyetlerinin en mühim ve son aşaması da plan edilen ve satın alınan mecralardaki kampanyaların performans sonuçlarının ölçülmesi ve değerlendirilmesi sürecidir. Dijital medya araçlarının sonuçlarının ölçülmesi markanın gelecekteki faaliyetleri amacıyla esas bilgileri oluşturacaktır.
Bu faaliyetler sonucundaki hedef; markaların daimi büyüyen dijital platformlarda rakiplerine karşı bilinirliğini sağlamak ve amaç kitlelerini internet sitelerine yönlendirerek trafiği arttırmaktır. Bütün dijital medya düzenleme ve satın alma çalışmaların esasında algı yaratma faaliyetleri yer alır. Dijital mecralarda yatılacak olumlu algı çalışmaları ile amaç kitle – marka temasını olumlu ve yüksek performans kazandıracaktır.
Dijital Medya Planlama Çalışmalarımızda Dikkat Ettiğimiz Noktalar
Müşterilerimizin dijital medya düzenleme ve satın alma faaliyetlerinde,
 • Ürün ve hizmetlerini tanımak amacıyla çaba sarf ediyoruz. Onların markalarını birebir inceleyerek neler yapabileceğimizle alakalı daimi beyin fırtınası yapıyoruz.
 • Hedef kitlelerini belirleme ediyoruz. Markanın potansiyel müşterilerini en net çizgiler dâhilinde belirleyerek, planlarımızda markayı etkileyecek her ölçütü hesaba katıyoruz. Marka ve amaç kitle uyumunu en iyi yakalayacak, müşterilerimizin ürün ya da hizmetinin en iyi temsil edileceği dijital mecraları belirliyor, onların nasıl tanıtılacağını planlıyor ve kampanyalarını gerçekleştiriyoruz.
 • Bütün bu faaliyetlerimizde müşterilerimize en makul bütçeler hedefleyerek hizmet veriyoruz.
 • Dijital medya düzenleme faaliyetlerinde sektöre bağlı olarak kullanılacak dijital araçların seçimi de önemlidir. Bu yönden eksper ekibimiz yeni mecraları takip ederek daimi olarak projelerimize, kampanyalarımıza ve faaliyetlerimize adapte etmektedir.
Kullandığımız Dijital Medya Araçları
Netlun  Group olarak sektöre özel dijital medya araçları yanı sıra genel medya araçlarını da etkin ve etkin şekilde kullanıyoruz.
 • Display (Banner) Reklamlar
 • Mobil Reklamlar
 • Video Reklamlar
 • Google Adwords Reklamları
 • Faceboook, Twitter Ve Instagram Reklamları
 • Youtube Reklamları
 • Gmail Reklamları
 • Müşterilerimizin greksinimlerini bilgi, tecrübe ve tutkumuz ile harmanlıyoruz. Onların başarısının bizim başarımız olacağının bilinci ile profesyonel ama butik bir ajans mantığı ile çalışıyoruz.
Danışmanlık Hizmetlerimizle Dijital Pazarlama Süreçlerinizde Zaman Ve Maliyetten Kazanın!
Neden Netlun?
Her markanın dijital strateji ve düzenleme gereksinimlerine yönelik hizmetler veriyoruz. Müşterilerimizin beklentilerini en makul civarda karşılayacak şekilde dijital pazarlama reklamlarına yatırımlar yapıyoruz.
Dijital medya düzenleme ve satın alma hizmetlerimizde konusu ile ilgili eksper ekibimizle, müşterilerimiz amacıyla en makul ortamlarda amaç kitlelerine ne zaman, nerede, nasıl ulaşacağını tam olarak belirliyoruz.
Bütüncül bir yaklaşımla bütün dijital kanalları birbirileri ile birleşik ediyoruz. Kanallar arası çapraz etkileşimi kullanarak online ve çevrim dışı kampanyalarımızı gerçekleştiriyoruz.  Uzman ekibimiz ile verimli, hareketli ve en iyi neticeleri elde etmek amacıyla kampanyaları daimi takip ederek gerektiğinde mafsala ve farklılıklar yapıyoruz.
Müşterilerimizin amaç kitlelerine ulaşmaları amacıyla en makul medya araçlarını seçerek en makul maliyetlerle yüksek performanslar sunuyoruz.
Web sitenizden mobil uygulamalarınıza ve sosyal medya hesaplarınızın dijital dünyada ve arama motorlarında lüzumlu optimizasyonunu yaparak dijital pazardaki konumunuzu daimi geliştiriyoruz.
Sürekli yaptığımız ölçümler ile süreçleri izleyerek sizlere derli toplu olarak rapor eder sunuyoruz.
Netlun Group olarak müşterilerimize en iyi hizmeti en iyi fiyat garantisi ile sunuyoruz.  Netlun Group olarak her sektörde ve her firmaya bütün dijital medya araçlarının planlanmasından, satın alınmasına ve sonuçlarının ölçülmesine kadar bütün süreçlerde etkin bir şekilde markalarınız amacıyla danışmanlık hizmeti veriyoruz.
Yazar Hakkında

Cevap Bırakın

×