Bize Ulaşın: 0 212 909 9 638 S.S.S   Destek İçin
Google Adsense Onaylatma Yöntemleri

Google Adsense Onaylatma Yöntemleri

15 Garantili Yöntem ile Google Adsense Hesap Onaylatma
Adsense Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Google AdSense, web sitesi sahiplerine sundukları çevrimiçi içerik üzerinden para kazanmaları için bir yol sunar. AdSense, içeriğiniz ve ziyaretçilerinize gore metin reklamlar ve görüntülü reklamları sitenizle eşleştirerek çalışır.

Reklamlar, ürünlerini tanıtmak isteyen reklamverenler tarafından oluşturulur ve ödenir. Bu reklamverenler her bir reklam için farklı bir tutar ödediklerinden, kazanacakları tutar da değişecektir.

Adsense Hesap Onaylatmak niçin Bu Kadar zor olsa gerek.

Çünkü Adsense Bir google ürünüdür. Google reklamverenlerine en iyi geri dönüşümü elde edebilmek için sadece kaliteli içerikler sunan , yüksek takipçisi olan bloglara tasdik verir.

Adsense Onaylatma için Yerine Getirmeniz ihtiyaç duyulan olmazsa Olmaz 15 Madde
1 – Gizlilik Politikası : Gizlilik Politikası , Sitede yer alan içinde ne olduğu görüntüleyebilmek için lüzumlu Olan ve sizden toplanan verileri belirtir. Eğer sitenizde gizlilik politikası yoksa hiç başvuru yapmayın. Aslına bakarsan %99 ihtimalle onaylanmayacaktır.

2 – Üst düzey Alan Adı : Üst düzey Alan Adı Ne demektir. ? Üst düzey Alan Adı Bir Blog veya Site oluşturmak İstediğinizde alanadi.Com , siteismi.Com , .Net , .Com.Tr gibi Almış Olduğunuz İsimlerdir.Eğer Ücretsiz Site oluşturma çalgıları olan .Blogspot , .Wordpress şeklinde alt alan adı ile oluşturulmuş bloglarınızda adsense tasdikı alabilmek çok düşük ihtimaldir.

#Eğer sizde benim şeklinde blogunuzu wordpress.Org’da barındırmak istiyorsanız, 0’dan bir blog açmak için Adım Adım Blog Açma – Blog iyi mi Açılır başlıklı yazımı takip edebilir,

3 – İçerik Sayısı : 15 yazı İle Adsense onaylama Alıp 400 makale İle Bile tasdik Alamayan Blog Sahipleri Tanıyorum. Önerimiz 40 – 50 adet özgün yazıya ulaşıldığında müracaat yapılmasıdır.

4 – İçerik Kalitesi : Yazmış olduğunuz yazılar minimum 400 kelime ve 1 adet görsel içermelidir.

5 – Hakkımda Sayfası : Hakkımda sayfası google’ye ve ziyaretçilerinize önem verdiğini gösterir. Bir düşünün bir siteyi takip ediyorsunuz fakat site sahibi hakkında hiçbir bilginiz yok.

6 – İletişim Sayfası : İletişim sayfası ziyaretçileriniz size erişmesinı , sitenizde tanıtım yayınlatacak kişilerin sizlere erişmesinı sağlar.

7 – Tasarım : Kaliteli İçeriklere haiz olmanız google adsense onaylatmak için tek başına kafi değil. Gerek site hızınız , Gerekse de site tasarımınız ziyaretcileriniz sitede aradıklarını kolayca bulması hem bir seo kriteri aynı zamanda bir adsense kriteri’dir.

8 – Google’a Kayıt Yapmak : Google’dan kendisinin tanımadığı bir blog ile işbirliği yapmasını beklemek uçuk bir beklenti olacaktır. Eğer google adsense onaylamaı almak istiyorsanız ne olursa olsun google’ya kayıt olmalısınız.

9 – Google Analytics Kullanmak : Google analytics google tarafınca sunulan, blogunuz hakkında detaylı istatistik elde eden ve bir blog yazarı için olmazsa olmazlardan olan görkemli bir çalgıtır. Hangi kelimeden ne kadar tıklanma almış olduğunızı hangi ülkelerden hangi cihazlardan trafik almış olduğunızı gösteren bir araçtır.

10 – öteki Reklamları Kaldırın: Google Adsense Dışındaki Reklamları ( Reklamstore , admatic ) şeklinde Adsense alternatifi reklam şirketlerini Kaldırın.

11 – öteki Önemli Noktalar :

Eğer Birden Fazla Blogunuz varsa En İyisi İle Başvurun.
Google Adsense’ye Başvururken kesinlikle Gerçek Kimliğinizi Kullanın.
Telif hakkı olan resimleri kaynak göstermeden kullanmayın.
Adsense Programına Katılmak İçin +18 yaşının Üstünde Olmalısınız.
Blogunuza Programlarla Çekitiğiniz Hit’ten sonrasında müracaat Yapmayın.

Yazar Hakkında

Cevap Bırakın

×