Bize Ulaşın: 0 212 909 9 638 S.S.S   Destek İçin
Türkiye’de güvenli internet kullanımı yaygın hale geliyor

Türkiye’de güvenli internet kullanımı yaygın hale geliyor

#turkiyedeguvenliinternet

Günümüzde hayatımızın vazgeçilmezi tabiki internet; ulaşımdan sağlığa kadar her alanda artık öncü ihtiyaç olduğunu ifade eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, güvenli internet hizmeti hakkında dikkat çekici bilgileri kamuoyu ile paylaştı.

Küçük misafirleri internet üzerinde yayılan olumsuz içeriklerden korumak için gelişmiş ülkelerin tamamında çeşitli tedbirler uygulanmaya gidiliyor.

Bakan Arslan, Türkiye’de bu konuda alınan tedbirlerin yanı sıra Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından, talep eden kullanıcılara ” güvenli internet hizmeti ” ile etkili bir çözüm sunulduğunu hatırlattı.

Çocuk ve aile olmak üzere iki ayrı profil bulunmakta!

Arslan, 2011 yılında aktif olan güvenli internet hizmetinin, vatandaşları zararlı içeriklerinden korumaya yönelik geliştirilmiş bir kamu hizmeti olduğunu ifade ediyor.

Kullanımı oldukça kolay olan ve tüketici memnuniyetini esas alan hizmet, internet servis sağlayıcıları tarafından ücretsiz olarak sunuluyor.

Hizmete başladığı tarihten bu yana altı yıllık süre zarfında, güvenli internet hizmetinin 5 milyonun üzerinde abone tarafından tercih edildiği açıklandı.

Çocuk ve aile olmak üzere iki farklı profilden oluşan hizmet için, internet hizmetinin alındığı firmaya başvurulması yeterli. Profiller arasında geçiş ve iptal işlemleri ise istenilen anda hızlı ve kolayca gerçekleştirebiliyor.

Çocuk profili tercih edildiğinde beyaz listede yer alan iş, ekonomi, bilgi/referans, eğitim kurumları, medya gibi internet sitelerine erişimin mümkün oluyor.

Aile profilinde ise çocukların cinsel istismarı, müstehcenlik, kumar, intihara yönlendirme, uyuşturucu, sağlık için tehlikeli madde temini, ırkçılık, terör gibi olumsuz içeriğe sahip sitelere erişim sağlanamıyor.

Yazar Hakkında

Cevap Bırakın

×