Bize Ulaşın: 0 212 909 9 638 S.S.S   Destek İçin
Yeni Alan Adı: .page

Yeni Alan Adı: .page

#alanadi #domainname #yenialanadi

25 milyon dolar ödediği .app alan adı uzantısını geçtiğimiz Mayıs ayında erken erişime sunan Google alan adı portföyünü genişletmeye devam ediyor. ” .app ” uzantısının ardından bu kez .page için kullanıcılara müjdeli haber verildi.

Google, ” .page ” alan adları için erken erişim programını başlattı. GoDaddy ve Name.com gibi platformlar ile ortak bir çalışmaya imza atan internet devi, ön kayıt yaptırmak isteyen kullanıcıları ilk olarak 16 farklı platforma yönlendiriyor.

.page alan adı uzantısı için ön kayıt başladı!

Erken erişim programı gelecek salı gününe yani 9 Ekim’e kadar devam edecek. Bu tarihten sonra .page ile biten alan adlarını doğrudan Google Domains’den almak mümkün hale gelecek. Fiyatlandırma ise beklendiği kadar yüksek değil.

Şu anda GoDaddy’den .page ile biten bir alan adı almak istediğinizde 65 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Name.com ise henüz belirlediği fiyatı açıklamadı.

Erken erişim programının aslında .page ile biten bir alan adını satın almanın ikinci adımı olduğunu söyleyebiliriz. Zira, bunların fırsata dönüştürülmemesi için ticari marka sahiplerinin bu alan adlarını almasına şu anda izin veriliyor.

Örneğin larry.page, next.page, web.page ve google.page gibi alan adları şu anda kayıt edilmiş durumda. Eğer sizde .page uzantılı bir alan adı için ön kayıt yaptırmak istiyorsanız, buraya tıklarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Cevap Bırakın

×